دستورالعمل های آمیزش و زمان زفاف

ساخت وبلاگ
چکیده : دستورالعمل های آمیزش و زمان زفاف در پست های قبل توضیح دادم برای هرچه بهتر جواب دادن دعای بچه دار شدن... با عنوان : دستورالعمل های آمیزش و زمان زفاف بخوانید :
دستورالعمل های آمیزش و زمان زفاف

در پست های قبل توضیح دادم برای هرچه بهتر جواب دادن دعای بچه دار شدن بهتر است که مجامعت در روزها وشب های که از نظر اسلام درست نیست صورت نگیرد 
مانند: شب اول، وسط و آخر هر ماه، شب چهارشنبه ای آخر ماه، شب نیمه شعبان، شب عید فطر، روز عید قربان، یک یا دو روز مانده به آخر رجب، شب یا روزی که یکی از آیات الهی چون خسوف، کسوف، زلزله، حوادث ترسناک، حادث شده است، زیر نور مستقیم خورشید و بدون پوشش،زیر آسمان و بدون پوشش، زیر درخت میوه دار و با ثمر، در کشتی، بعد از ظهر، بین اذان و اقامه، سرشب، شبی که فردایش قصد سفری دارد که بیش از سه شب و سه روز طول می کشد، روزی که از سفر برگشته است.
کراهت همخوابگی در موارد ذیل:
ایستاده، پشت و رو به قبله، عریان بودن هر دو، بعد از احتلام یا جنابت و قبل از وضو یا غسل، بی وضو، در حال سیری و پری شکم، با انگشتر منقش به اسماء مقدسه، نبودن آب برای غسل ، با حنای بسته شده، نیز نگاه کردن به دستگاه تناسلی زن، حرف زدن، قرائت قرآن و غذا خوردن در حال جماع.
همخوابی در جائی که کسی آنها را ببیند یا صدایشان را بشنود، و پاک کردن خود با یک دستمال.
آثار زیانبار و گرفتار شدن به بلا بخاطر همخوابی در ساعات و شبها و روزهایی که نهی شده است!
نزول عذاب الهی بر زوجین، افتراق و جدایی آنها، قطع نسل هر دو مگر در سنین بالا، خیر ندیدن از فرزندان خود، گنگ (لال)، کور، کج چشم، خنثی، شوم، احمق، شش انگشتی، خونریز، سرگردنه گیر، تهیدست، حریص بر مال، بخیل، منافق، بدعت گذار، اسراف کار، شهره در فسق و فجور، دیوانه، کور دل، جادوگر، معیوب در مو یا صورت، مبتلا به جذام و برص ، همکار ظالمان و ...{1}
زفاف در این ایام و ساعات نهی شده است:
شب چهارشنبه، شبی که قمر در عقرب است، چند شب آخر ماه که قمر در محاق است (ماه دیده نمی شود) وسط روز هنگام زوال خورشید.
امام صادق (علیه السلام) می فرماید: نباید انسان شب چهار شنبه را شب زفاف خود قرار دهد.{2}
امام رضا (علیه السلام) می فرمایند: آنکه شب ورود و بقاء قمر در برج عقرب زفاف کند از زندگی خیری عایدش نمی شود.{3}
امام عسکری علیه السلام می فرمایند: ازدواج در شب محاق ماه موجب سقط فرزند می گردد.{4}
امام باقر علیه السلام زفاف در گرمای روز که خورشید در وسط آسمان است را موجب اختلاف و تفرقه می شمارد.{5}
وقت مناسب برای زفاف و همبستر شدن ( مقاربت و نزدیکی ):
مقاربت در شبهای دوشنبه، سه شنبه، پنج شنبه، جمعه و نیز روز پنج شنبه هنگام زوال و روز جمعه بعد از عصر.{6}
در روایات آمده:
1- نطفه ای که در شب دوشنبه منعقد بشود با قرآن مأنوس خواهد شد و آن را حفظ خواهد نمود و به آنچه خداوند برای او محقق کند راضی خواهد بود.
2- نطفه ای که در شب سه شنبه منعقد شود، چه بسا در راه خدا شهید شود بعد از آنکه شهادتین بر زبان خواهد آورد، وی قلبی رئوف خواهد داشت، سخن گو و خوش زبان خواهد بود و مردم از زبان او در آزار نخواهند بود.
3- نطفه ای که در شب پنج شنبه منعقد شود حکیم و عالم خواهد شد و یا از حکّام خواهد شد.
4- نطفه ای که در روز پنج شنبه هنگام غروب آفتاب منعقد شود، تا پیری از شیطان فاصله خواهد گرفت و دنیا و آخرت خود را آباد خواهد کرد.
5- نطفه ای که در شب جمعه منعقد شود، سخنور و خطیب خواهد شد، و اگر مقاربت بعد از نماز عشاء صورت گیرد چه بسا از نیکان برجسته شود.
6- نطفه ای که در روز جمعه بعد از عصر منعقد شود، عالمی معروف و مشهور شود.{7}


آداب آمیزش و نزدیکی:
با وضو بودن.
در مکان پوشیده بودن.
ادرار کردن مرد پیش از آمیزش و پس از آن.{8}
انجام آمیزش در شب های دوشنبه، سه شنبه، پنج شنبه و جمعه.{9}
پوشاندن خود و همسر هنگام آمیزش با پارچه یا روانداز
آمیزش همراه با آرامش فکری و آسودگی خاطر.{10}
آمیزش در محل مناسب و دور از چشم دیگران.
بسم الله گفتن در آغاز آمیزش.{11}


دستور العمل های آمیزش:
زوجین باید بدانند عمل به این دستور العمل مستلزم ریاضت و سختیست و شخص باید برای انجام آن نهایت اخلاص را دارا بوده و نسبت به آن اهتمام ورزیده و رعایت پاکی و طهارت ظاهری و باطنی را بنمایند تا دَرِ رحمت الهی به رویشان گشوده شود.
لازم به ذکر است؛ مراتب انجام این دستور العمل به ترتیب و گام به گام شماره گذاری شده و زوجین جایز است برای رسیدن به مقصود مطلوب، مقامات را رعایت نمایند و اعمال را به شکل مرتب بجای آورند.
باید توجه داشته باشند، این دستور العمل به مراتب از دو دستور العمل بعد، برتر و کامل تر بوده و رعایت این گونه موارد، فواید احسن و آثار نیکویی را به همراه دارد / انشاءلله.
1. بهتر است انعقاد نطفه و تولد فرزند در اوقات و ایام مبارک باشد.{12}
2. چلّه و اربعین گیری.{13}
3. ختم قرآن در زمان چله گیری.{14}
4. خواندن زیارت عاشورا در طول مدت اربعین گیری هر روز به نیّت شادی ارواح طیبه شهدای کربلا و بالأخص آقا اباعبدلله الحسین ( علیه السلام ).
5. خواندن حداقل هفته ای یک مرتبه (شب سه شنبه) دعای توسل.{15}
6. ترک گناه در طول مدت اربعین گیری.{16}
7. مهربانی زن و شوهر در طول مدت اربعین گیری.{17}
8. روزه گرفتن حتی المقدور در طول اربعین گیری.{18}


دستور العمل شب چهلم:
زن و شوهر باید در نظر داشته باشند که این شب، شب مبارک و مقدّسی است، یعنی شبی است که قرار است ریشه و پایه یک انسانی پی ریزی گردد و از عدم به مرحله وجود پای نهد، لذا باید زن و شوهر، نهایت لطافت ، ظرافت، حساسیت، مراقبت و دقّت را داشته باشند و نسبت به آداب این شب بسیار پای بند بوده و آنی از یاد خدا و ذکر خدا غافل نباشند و اینکه این شب را تنها باشند ( نه مهمانی داشته باشند و نه مهمانی بروند ).

...
نویسنده : بازدید : 17 تاريخ : شنبه 27 شهريور 1395 ساعت: 14:16